четвер, 18 жовтня 2018 р.

Гарбузовий сирник зі сливовим мусом


Цьогорічна осінь - дивовижна. Так і хочеться довго прогулюватися парком, збирати жовто-гаряче листя, пити ароматне какао чи міцну каву на літнику улюбленої кав'ярні... А після тих довгих прогулянок спекти по-справжньому осінню випічку, наприклад Гарбузовий сирник зі сливовим мусом. Цим рецептом ділилася торік на порталі "Хочу.ua", а сьогодні вирішила спрезентувати його для читачів свого блогу. 
Інгредієнти. Корж: 1 пачка печива «До кави» (210 г), 80 г вершкового масла, 1 ст. л цукру. Сирна маса: 900 г домашнього сиру, 3 яйця, 250 мл вершків будь-якої жирності, я використовую 10-12%, 200 г цукру, 2 склянки гарбузового пюре, 4 ст. л кукурудзяного крохмалю, 1 пачка ванільного цукру, 1 ч. л кориці, дрібка меленого мускатного горіха та меленого імбиру. Сливовий мус: 200 г слив, 1 ст. л цукру.

Корж цього сирника готується швидко. Печиво подрібнити в крихту в блендері.

Масло розтопити в мікрохвильовці чи на водяній бані.

В мисці змішати крихту печива, масло та цукор.

Дно роз’ємної форми, розміром 24 см, вистелити пергаментом. Дно і борти змастити маслом, посипати борошном. Крихту висипати в форму, втрамбувати руками чи лопаткою, утворюючи корж. Форму з коржом поставити до холодильника, а тим часом готуємо гарбузове пюре.

Для цього гарбуз ріжемо дольками чи невеликими шматками, замотуємо у фольгу, викладаємо на деко і печемо при температурі 180-200 градусів до готовності. Охолоджений гарбуз пюруємо в блендері. Зізнаюся, що замість нього використовую домашнє гарбузове варення. Адже це по-суті те саме гарбузове пюре, лише з цукром та спеціями. Тож, якщо у вас часом у погребі «завалялося» кілька баночок такої консервації, то можете сміливо її використовувати у цьому чи в інших солодких рецептах.

У велику миску викласти сир, яйця, вершки, цукор подрібнити блендером до однорідної маси.

Додати гарбузове пюре, спеції. Останній штрих – додати крохмаль і ще раз збити, щоби змішалися всі складники.

Сливи помити, відділити від кісточок, збити в блендері в пюре.

Викласти в каструлю, додати цукор, вимішати і поставити на середній вогонь. Варити, поки соус не почне густіти, постійно помішуючи. Не лякайтеся, спочатку сливове пюре буде не надто приємного кольору, проте під час нагрівання набуде глибокого сливового відтінку. Готовий мус охолодити.

Гарбузово-сирну масу вилити на корж.

По колу, по всій поверхні сирника невеличкими порціями викласти мус, щоби утворилися своєрідні плямки. Тоді з допомогою шпажки чи іншого тонкого гострого предмета, малюємо довільні візерунки. Замість сливового мусу можна використати будь-яке варення або джем на ваш смак.

Пекти в розігрітій до 150-160 градусів духовці 1 годину 20 хв хвилин. Під час випікання сирників в газовій духовці, ставлю на низ духовки, під решітку, миску з гарячою водою. За такої умови чізкейк печеться рівномірно і не пригорає знизу. Готовий сирник залишаю ще на півгодини в духовці з привідкритими дверцятами. Витягати з форми та різати чізкейк бажано холодним. Тому ідеальний час для випікання такої випічки – вечір. За такої умови цілу ніч ви спите, бачите смачні кольорові сни, а вже вранці насолоджуєтеся дивовижним десертом, який приносить удачу. Перевірено на собі.

 


Яскравий, смачний та оригінальний. Думаю, саме ці епітети найкраще характеризують цей сирник. Ніжний насичений гарбузовий смак з пряними нотками та кисло-солодким сливовим мусом, саме те, що потрібно до міцної кави чи ароматного чаю холодної осінньої пори. За всі кільканадцять гарбузових сирників, котрі пекла в своєму житті, цей є моїм фаворитом. Сподіваюся стане і вашим улюбленцем.


Якщо б мене хтось запитав, який у мене улюблений овоч, я б не задумуючись відповіла, що гарбуз. Нічого дивного у моїй відповіді немає, адже з нього можна приготувати практично все: перші страви, закуски, салати, гарніри, консервацію, десерти, напої тощо. Головне - вибрати гарбуз мускатних сортів, який ідеально підходить для кулінарних справ,  а також підібрати правильні приправи. Зізнаюся, я частенько тішу своїх рідних гарбузовими обідами чи вечерями, готуючи дві чи три різні страви з гарбуза, виходить смачно, незвично і яскраво. Все, що потрібно для багряної осені. 


Смачної осені!

Немає коментарів:

Дописати коментар