вівторок, 3 січня 2017 р.

Бездріжджовий різдвяний штолен, або Готуємося до Різдва заздалегідь


Традиційний німецький різдвяний кекс Штолен - хотіла приготувати уже давно, десь років зо два це бажання у мені зростало і нарешті виросло у справжній виріб, який можна з'їсти:). Переглядаючи купу рецептів у мережі зупинилася на бездріжджовому варіанті цієї випічки, адже хотілося не ночувати на кухні, але все ж приготувати Штолен:). Рецепт знайшла у чудовому блозі, в якому є неймовірна кількість рецептів, особливо вегетаріанських та навіть веганських. До речі автора блогу Едуарда Насирова можна частенько побачити в телевізорі:), в ранковій теле-передачі "Сніданок з 1+1". Закінчую рекламну хвилинку і приступаю до приготування казкового різдвяного Штолена.
Інгредієнти. 100 г родзинок, 150 г кураги, 200 г горіхів (я брала суміш грецьких, мигдалю, аріхісу, фундуку), 80 мл рому (коньяк чи віскі також підійде), 250 г м'якого масла, 250 г цукру, 2 великих яйця, 250 г несухого домашнього сиру, 1 ст. л. ванільного цукру, цедра і сік одного лимона, 550-600 г борошна, 10 г порошку до печива. Додатково. 100 г масла, 100 г цукрової пудри. 
Перш ніж приступити до приготування штолена, потрібно підготувати сухофрукти. Родзинки та курагу дрібно порізати, перекласти в банку, залити ромом і залишити в холодному місці настоюватися на ніч. У мене цей процес зайняв 2 дні, бо ніяк не доходили руки до штолену:).
Горіхи порізати. Сир протерти через сито.
М'яке масло збити з цукром в крем.
Додати по одному яйця - продовжувати збивати.
Додати перетертий сир, ванільний цукор, лимонний сік і цедру, - перемішати до однорідності.
Додати просіяне борошно і порошок до печива, замісити м'яке тісто. Я робила це в комбайні з допомогою спеціальної насадки для замішування тіста. 

Перш ніж додавати до тіста сухофрукти потрібно обкачати в борошні.
 Горіхи та сухофрукти додати до тіста, вимішати.
Тісто викласти на посипану борошном стільницю, розділити на дві однакові частини. З цієї порції виходить 2 великих штолени.
З кожної частини сформувати овальний пласт. 1/3 частину тіста легенько відділити від решта, щоб вийшла борозда.  
Тоді меншу частину тіста накинути на більшу і сформувати штолен.
Штолени викласти на деко, вистелене пергаментом.
Пекти в розігрітій до 170-180 духовці 60 хвилин. Готовий штолен перевіряємо сірничком чи зубочисткою, проколовши його вона має бути сухою.
Масло розтопити в мікрохвильвці чи на водяній бані. Теплий штолен змастити маслом з допомогою кісточки і щедро присипати пудрою. Коли масло на штолені застигне повторити цю маніпуляцію ще раз і ще раз. Тобто в загальній сумі 3 рази.
Коли штолен охолоне, загорнути його у фольгу і поставити в холодне і сухе місце дозрівати.
Фішка штолена в тому, що традиційно його готують десь за 2 тижні до Різдва, адже за цей час він стає ще смачнішим. Хоча можна й не чекати стільки часу і їсти його одразу. Зізнаюся, один штолен я вже встигла спробувати і зробила це наступного дня після випікання. Смакота.


Мені так сподобався цей кекс, що я на сніданок з'їла десь його половину. Я не пробувала дріжджовий варіант цієї випічки, втім цей мені надзвичайно засмакував, а ще підкупив мене своїм простим приготуванням.

 Рік тому на Різдво я вперше спробувала на смак справжній німецький штолен в Дрездені. Тоді він мені надзвичайно сподобався. Ще торік мені дуже хотілося приготувати це диво на своїй кухні, я дуже тішуся, що я таки його спекла і саме цей рецепт відкриває смачний сезон 2017-го року. Нині можу з впевненістю сказати, що мій варіант нічим не гірший. Смачний та ароматний. А під час випікання його ваша кухня перетворюється на справжню різдвяну лабораторію та наповнюється неймовірним ароматом свята. Крім того, таку випічку можна дарувати своїм рідним та близьким до свят. 

 Під час випікання штолена рекомендую стежити за температурою, я наприклад поставила його в засильно розігріту духовку і спочатку пекла його при доволі високих температурах, тож у мене низ штолена злегка підгорів. Щоб такого не сталося температура повинна бути рівномірною під час усього процесу випікання.




Один штолен я таки не з'їла і залишила до Різдва. Коли скуштую обов'язково напишу наскільки він став смачнішим. До речі, такий штолен, герметично запакований, може зберігатися місяць.  

Немає коментарів:

Дописати коментар