Інгредієнти: Корж: 200 г печива "До кави", 70 г масла. Маса: 500 г абрикосів, 900 г домашнього сиру, 1 пачка ванільного цукру або 1 ч. л. ванільного екстракту, 1 ст. л. лимонного соку або лайму, 200 г цукру, 4 яйця, 250 г вершків, 4 ст. л. крохмалю.
Абрикоси помити посушити. 7 абрикосів порізати половинками, решту - кубиками.
Печиво подрібнити в блендері в крихту.
Масло розтопити в мікрохвильовці чи на водяній бані.
З'єднати печиво з маслом, ретельно вимішати.
Висипати в застелену пергаментом, змащену маслом і посипану борошном форму діаметром 24 сантиметри. Втрамбувати, утворюючи корж. Поставити до холодильника.
В миску викласти сир, вершки, яйця, цукор, ванільний цукор чи екстракт, лимонний сік збити погружним блендером до однорідності. Додати крохмаль - ще раз збити.
Додати порізані кубиками абрикоси, ретельно вимішати.
Вилити масу на корж, викласти половинки абрикосів зрізом вверх по колу, по-трохи вдавлюючив сир.
Пекти в розігрітій до 170 градусів духовці 1 годину 20 хвилин. На низ духовки під решітку ставлю миску з гарячою водою, своєрідний ефект водяної бані, щоб сирник вийшов ніжним та красивим. Після випікання залишити сирник на півгодини у вимкненій духовці з привідкритими дверцятами.
Смакота. Не дарма цей сирник назвала "Абрикосова яєчня", він і справді нагадує яєчню. А от на смак це зовсім не яйця:), а смачнющий сирник з кусочками абрикосів, котрі доповнюють смак сиру.
Такий сирник можна приготувати і з персиками, втім тут важливо вибирати фрукти, в яких кісточка добре відділяється.
Цей сирник можна приготувати і взимку, в пригоді стануть консервовані абрикоси. Впевнена, буде не менш смачно. Тож такою солодкою яєчнею можна тішити себе цілий рік, не чекаючи на абрикосовий сезон. Хоча зі свіжими фруктами таки смачніше.
Шановна Вар'ятка, дуже люблю Ваші рецепти! хочу Вашої поради. якщо взяти 2кг сиру , то відповідно збільшуємо кількість усіх інгредієнтів . то і час випікання також в 2 рази більший має бути?
ВідповістиВидалитидякую
Дякую дуже, що читаєте мій блог. Щодо часу випікання, то тут треба дивитися. Якщо берете форму більшої площі, в якій сирник не буде дуже високим, то час випікання не потрібно буде значно збільшувати. Якщо сирник виходить доволі високим, то час випікання варто збільшити десь в півтори рази. Загалом з 2 кг сиру пекла б сирник десь зо 2 години, але все одно потрібно стежити і контролювати процес. У спеченого сирника можуть зарумянитися краї, а серединка має не повністю схопитися на момент виключення духовки.
ВідповістиВидалитиа у вас також масло з форми капає в духовці ( горить і димить)?
ВідповістиВидалитиВ електричній духовці уже ні. Але коли була газовп, то ця проблема була. Ставила на низ духовки під решітку миску з гарячою водою, це усувало цю проблемо та ще й створювало ефект водяної бані, що сирник вихрдив ніжнішим.
ВидалитиВ електричній духовці уже ні. Але коли була газовп, то ця проблема була. Ставила на низ духовки під решітку миску з гарячою водою, це усувало цю проблемо та ще й створювало ефект водяної бані, що сирник вихрдив ніжнішим.
Видалити